Як збільшити прибуток стоматології своїми силами?

Переглядів: 426
08/12/2020
Час прочитання: 16 хвилин

Стоматологія — непроста ніша. З одного боку, це сприятлива сфера для інвестицій, оскільки затребувана та популярна. З іншого боку, висококонкурентна та нестабільна. Ринок стоматологічних послуг переповнений діючими гравцями, до яких регулярно приєднуються нові. Міняється попит на різні види послуг, нестримно розвиваються методики, з’являються нові техніки та матеріали. Все складніше завойовувати міцну позицію в цій ніші та будувати рентабельний стоматологічний бізнес.

як збільшити прибуток стоматології

Як поліпшити роботу стоматологічної клініки та підвищити її привабливість в очах пацієнтів? Як збільшити прибуток стоматології та отримати заслужений дохід? Розглянемо можливості.

Зміст
 1. Як робота з клієнтською базою допомагає підвищити рентабельність стоматології?
 2. Як збільшити прибуток стоматологічної клініки за допомогою програми лояльності?
 3. Продаж супутніх товарів як спосіб підвищення рентабельності стоматології
 4. Як збільшити прибуток у стоматології за допомогою внутрішніх заходів?
 5. Висновок

Як робота з клієнтською базою допомагає підвищити рентабельність стоматології?

База клієнтів — це безцінний актив будь-якого підприємства, з яким треба регулярно працювати. Постійні пацієнти забезпечують стабільність стоматологічного бізнесу. За статистикою, залучення цільової аудиторії та будування нових відносин у 5-7 разів більш витратне, ніж робота з існуючими пацієнтами. Збільшити прибуток стоматології допоможе уважний підхід до кожного відвідувача.

збільшити прибуток стоматології
 • Облік персональних даних. Клієнтоорієнтований сервіс підвищить рентабельність стоматологічної клініки в рази. Заведіть особисту картку на кожного відвідувача. Бажано це робити в електронному вигляді, адже інформацію буде простіше та швидше знайти. Фіксуйте не лише дати візитів та етапи лікування, але й дані про склад сім’ї, зручні для клієнта способи отримання розсилок (на Email або в месенджерах) та іншу інформацію, яка допоможе знайти персоналізований підхід. Ці відомості допоможуть збудувати довготривалі взаємовідносини, підібрати правильну мотивацію, запропонувати ненав’язливий сервіс. І, зрештою, збільшити прибуток стоматології.
 • Контроль плану лікування – результативний спосіб підвищити прибуток стоматологічної організації. Стоматологам знайомі подібні ситуації. Пацієнт звернувся з гострим зубним болем. При огляді виявили “букет”, що вимагає планового тривалого лікування. Вилікували один зуб, прописали подальший план лікування, і пацієнт з готовністю обіцяє зайнятися зубами, але… відразу після відпустки. 😒 Проходить не один місяць, поки новий гострий біль не приведе його знову на прийом. Контролюйте план лікування та чітко позначайте терміни. Запропонуйте записатися на наступний прийом. Більшість клієнтів будуть вдячні за нагадування та турботу. Звичайно, не варто нав’язуватися. Пояснюйте причини та перспективи лікування.
 • Нагадування re-calls. Нагадуйте пацієнтам про призначену дату та час прийому. Заздалегідь уточнюйте, чи не змінилися їхні плани стосовно візиту. При необхідності ця інформація допоможе вчасно відкоригувати графік прийому й уникнути непередбачених простоїв. Контроль повторних відвідувань дозволить збільшити прибутковість стоматологічного кабінету.
підвищити рентабельність стоматології

Відправляйте точкові особисті нагадування про те, що підійшов термін контрольного прийому або планового огляду. Через півроку після видалення зуба нагадайте клієнтові, що кісткова тканина вже відновлена, і можна ставити імплант. Або про те, що пора перевірити ретейнер, або пора видаляти зубні камені. Не треба кожного тижня робити загальну розсилку. Такі повідомлення тільки викликають роздратування, одержувач видаляє їх, навіть не читаючи. У Ваших посланнях пацієнт повинен відчути турботу й увагу. З таким підходом легко збільшити прибуток стоматології.

 • Допродаж послуг. Щоб підвищити продажі в стоматології, пропонуйте пацієнту супутні послуги та додатковий сервіс. Приміром, до Вас звернулися з болем в одному зубі та під час огляду виявили карієс і на сусідньому. Порадьте відразу запломбувати другий зуб. При цьому, зверніть увагу на вигоду для клієнта. Поясніть, що не треба двічі платити за анестезію та витрачати час на повторний візит. Більшість відвідувачів охоче прислухаються до рекомендацій лікаря та погоджуються на додаткову купівлю. Застосовуючи аналогічну схему до будь-яких видів послуг, можна значно підвищити рентабельність стоматологічної клініки. Головне, не нав’язуйте “надумані” послуги. У більшості людей і без цього вистачає проблем, в рішенні яких Ви реально можете допомогти.

Як збільшити прибуток стоматологічної клініки за допомогою програми лояльності?

Програми лояльності в стоматології націлені на встановлення міцних довгострокових відносин з пацієнтами. Заповнити пацієнтами стоматологічну клініку, щоб збільшити її рентабельність — це не лише про те, як залучити нових клієнтів, але й як утримати існуючих.

 • Дисконт для всієї сім’ї. Робочий метод підвищити рентабельність стоматології — це заохотити сімейну людину дисконтом на обслуговування близьких родичів. Запропонуйте дружині привести на прийом чоловіка, і у обох буде 7% знижка на всі послуги. Якщо і дитині лікуватимуть зуби, дисконт складе 10%. А якщо і старше покоління приєднається, то 15% зниження ціни гарантовано всім членам сім’ї. У результаті, залучення нових пацієнтів позитивно вплине на збільшення прибутку стоматології.
збільшення прибутку стоматологічної клініки
 • Знижки на регулярні процедури. Для тих, хто з постійною періодичністю приходить за однією і тією ж послугою, пропишіть індивідуальну систему знижок. Наприклад, професійну гігієну порожнини рота рекомендується проводити один раз у півроку. Надайте 30% знижку на кожне 3-е чищення. Така схема зацікавить постійних пацієнтів і збільшить прибуток в стоматологічному кабінеті.
 • Депозит. Якщо пацієнт потребує довгострокового лікування, запропонуйте відкрити депозит у Вашій стоматології. В якості переваг надайте зафіксовані ціни на матеріали та роботи, а також відсоток знижки за передоплату залежно від внесеної суми. Клієнт буде впевнений у підсумковій сумі свого лікування, а Ви отримаєте передоплату та гарантії, що клієнт не піде. Вибудовуючи довірчі стосунки, підвищуєте прибутковість стоматологічного бізнесу.
 • Турбота про клієнта — вірний спосіб підвищити рентабельність стоматології. Бувають ситуації, коли пацієнту потрібно більше Вашої уваги. Приміром, після непростого видалення зуба, викличте та оплатіть пацієнту таксі додому. Або дайте з собою пару пакетів знеболюючого, щоб він не заїжджав в аптеку та прийняв ліки, як тільки відійде наркоз. Наступного дня подзвоніть і поцікавтеся, як він себе почуває. Щира участь і турбота назавжди “прив’яжуть” до Вас клієнта.

Продаж супутніх товарів як спосіб підвищення рентабельності стоматології

як збільшити прибуток клініки

Збільшити прибуток стоматології допоможе продаж препаратів для здоров’я порожнини рота. Після лікування запропонуйте корисні засоби для догляду за зубами та ротовою порожниною: зубні пасти, щітки, нитки, бальзами, ополіскувачі та багато іншого. Відвідувач більше довіриться якості зубної щітки, купленої за порадою лікаря в спеціалізованій клініці, ніж у звичайному супермаркеті. А Ви зможете значно підвищити дохід стоматологічного кабінету.

Як збільшити прибуток у стоматології за допомогою внутрішніх заходів?

 • Репутація. Репутація безпосередньо впливає на збільшення прибутку та підвищення рентабельності стоматологічної установи. Створюйте позитивний професійний імідж лікаря-стоматолога та клініки в цілому. Позначте своє особливе місце на ринку по відношенню до конкурентів. Наймайте персонал, у кваліфікації та особистих якостях якого впевнені, як у собі. Мотивуйте клієнтів рекомендувати Вас знайомим і залишати позитивні відгуки на сайті та в соцмережах.
 • Навчання адміністраторів. Багато власників стоматологічних клінік зменшують роль адміністратора, що записує пацієнтів на прийом. Вважається, що будь-який студент може ввічливо відповісти на дзвінок і внести запис у журнал. Але адміністратор повинен не лише вміло вести журнал і раціонально розподіляти записи на прийом між лікарями. Він повинен розуміти специфіку та компетентно розповісти про стоматологічні послуги, володіти правилами ведення телефонних розмов, особливо з “вимогливими” клієнтами. І найголовніше, адміністратор повинен грамотно закрити продаж, щоб у пацієнта після розмови навіть не виникло бажання дзвонити до іншої клініки. Ви можете вкласти багато коштів у рекламу та просування стоматології, але, якщо по телефону клієнт почує невпевнену відповідь, рекламний бюджет буде витрачений даремно. Навчаючи персонал, можна значно збільшити прибуток стоматології.
як збільшити прибуток у стоматології
 • Розмовляйте з пацієнтами. І не лише про зуби… У розмові часто з’ясовуються випадкові факти, які зближують людей один з одним. Приміром, і у Вас, і у пацієнта собаки породи Джек Рассел. Або ви обоє взимку виїжджаєте на лижні курорти. Або вас обох останні 2 місяці надихають уроки сальси. Схожі інтереси розвивають лояльність краще за бонусні програми та накопичувальні знижки.

Важливими складовими в підвищенні прибутковості стоматології є інтернет-ресурси. Розкрутити бізнес та істотно збільшити прибуток стоматологічного центру дозволять оптимізований сайт, контекстна реклама та соціальні мережі.

Висновок

Правильний і обдуманий підхід розкриє потенціал зростання стоматологічного бізнесу. Не втрачайте хороші ідеї та використовуйте всі можливості, щоб збільшити прибуток стоматології. Для досягнення бажаного результату впроваджуйте максимальну кількість методів. Це посилить ефект від усіх доступних каналів і сприятливо позначиться на підвищенні рентабельності стоматологічної клініки.

Наші рубрики
Слідуйте за нами
Підпишіться
на розсилку

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Також рекомендуємо прочитати
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Маркетинг
  250

  Як залучити клієнтів у стоматологію та заощадити рекламний бюджет. Як заповнити стоматологічну клініку пацієнтами та розширити межі власного бізнесу.

  Детальніше
  Час прочитання: 18 хв.
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Маркетинг
  299

  Особистий бренд стоматолога як потужний інструмент просування бізнесу і перехід на більш високий рівень в особистому та професійному житті.

  Детальніше
  Час прочитання: 12 хв.
  Просування стоматології: 8 слушних порад
  Просування стоматології: 8 слушних порад
  Маркетинг
  755

  8 практичних рекомендацій як просунути стоматологію з максимальною віддачею. Конкретні методи просування послуг з покроковим керівництвом.

  Детальніше
  Час прочитання: 15 хв.