Реклама стоматології: 21 ефективна стратегія для клініки

Переглядів: 172
24/11/2021
Час прочитання: 21 хвилину

Ви – стоматолог або власник клініки, що пропонує якісні послуги та має постійних відвідувачів? Але це не означає, що можна спокійно відпочивати на лаврах минулих досягнень. Для того, щоб не відставати від конкурентів і планомірно збільшувати дохід, ваша лікувальна практика щомісяця має обслуговувати щонайменше 20 нових клієнтів. Заради досягнення цієї мети необхідно приділяти увагу рекламі стоматологічної клініки, щоб краще взаємодіяти з потенційними пацієнтами.

Пропонуємо вам 21 ефективну ідею для реклами стоматологічних клінік. Можливо, ви вже знаєте, як давати рекламу у стоматології та використовуєте деякі поради зі списку для розширення бізнесу. Але завжди корисно почерпнути нові ідеї, вірно?

1. Починаємо з важливого

реклама стоматологічних послуг

Перш ніж розпочати роботу над просуванням та рекламою стоматологічного кабінету, необхідно визначитися з такими параметрами:

 • Зрозуміти потреби ваших пацієнтів та сегментувати аудиторію за статтю, віком, доходом та місцезнаходженням;
 • Підготувати Унікальну торгову пропозицію (УТП) – конкретну перевагу, яка відрізняє вас від конкурентів. Що особливого у вашій клініці, чого немає в інших стоматологів у місті? Можливо, екстрена допомога у будь-який час дня та ночі? Чи нова стоматологічна технологія?
 • Переконатися, що сайт вашої клініки зручний, інтуїтивно зрозумілий, адаптований для пошукових систем та мобільних пристроїв.

2. Думаємо про брендинг

Ваша лікарська практика повинна мати зрозумілий та авторитетний бренд. Тоді ви будете впізнавані, а не просто стояти серед чергових стоматологічних клінік. З моменту, коли пацієнт вперше відвідав ваш веб-сайт і зустрівся з лікарем, до закінчення повного курсу лікування ваш бренд повинен постійно з’являтися всюди.

Використовуйте унікальний логотип та слоган клініки. Просувайте цей бренд у рекламі стоматології та використовуйте його на всіх етапах взаємодії з клієнтом – на сайті, в соц. мережах, в офісі клініки, на друкованій продукції тощо.

3. Інвестуємо у пошукову рекламу Google

реклама стоматологічної клініки

Ця стратегія дає максимальну віддачу, адже ви орієнтуєтеся на аудиторію, яка саме зараз шукає стоматологічні послуги та використовує конкретний пошуковий запит в Google.

Якщо пацієнту необхідна термінова допомога – він не витрачатиме багато часу на пошук та вивчення стоматологічних клінік. Найімовірніше, він перегляне пару перших сторінок і зробить вибір на користь клініки, що знаходиться неподалік, має прийнятну ціну та сайт, що викликає довіру. Саме тому важливо використовувати рекламу Google для стоматології.

 4. Даємо зелене світло пошуковому ремаркетингу

У стоматології реклама за певними ключовими словами приносить хороший результат, але не менш важливим є пошуковий ремаркетинг.

Людям, які раніше відвідували ваш веб-сайт або відкривали електронні листи, будуть показуватись пошукові оголошення, але з іншим змістом. Маркетологи пропонують різноманітні креативні ідеї для реклами стоматологічної клініки.

Наприклад, людина залишила ваш веб-сайт, щоб переглянути пропозиції конкурентів. За декілька хвилин на інших сайтах вона бачить оголошення наступного змісту: «Ви щойно відвідували сайт нашої клініки! Якщо зателефонуєте прямо зараз для запису на прийом до лікаря – отримаєте знижку 20%!».

5. Використовуємо інструменти аналітики

Коли ви визначаєте цілі та починаєте роботу над рекламою приватної стоматологічної клініки, вам необхідно мати інструменти стоматологічного маркетингу, щоб побачити, наскільки ваші зусилля продуктивні. Google Analytics – незамінний інструмент для будь-якого бізнесу, який бажає вийти на Інтернет-ринок. Google Analytics допоможе вам дізнатися більше про відвідувачів сайту та їх дії. А також виявити сильні та слабкі сторони вашої рекламної кампанії, поліпшити її ефективність.

6. Виявляємо дружність до SEO

стоматологія реклама

Ви, як і більшість інтернет-користувачів, натискаєте результати інтернет-пошуку на першій сторінці? Було б непогано працювати з компанією по пошуковій оптимізації (SEO), яка розуміє цілі вашого бізнесу, вашу галузь та бажання ваших пацієнтів.

Грамотно створений SEO-контент залучає людей на сторінки вашого сайту, піднімаючи його вище в рейтингу пошукових систем.

7. Працюємо з медичними порталами

Обов’язково звертайте увагу на дуже важливий ресурс для ефективної реклами стоматології – розміщення інформації на стоматологічних порталах. Наприклад, Dentist-Club.

Ви зможете додати свою клініку до каталогу стоматологій, замовити створення банерів з переходом на ваш сайт, написання рекламної статті під будь-яку послугу чи товар тощо.

Згадка вашого медичного бренду на авторитетних тематичних порталах безсумнівно підніме його в очах не лише пошукових систем, а й потенційних клієнтів.

8. Взаємодіємо із соціальними мережами

реклама стоматології в інтернеті

За оцінками експертів, до кінця 2021 року кількість користувачів соціальних мереж становитиме 4,5 мільярда чоловік! Тому ефективна реклама стоматології в соціальних мережах дає можливість звернутися до величезної кількості потенційних пацієнтів.

Ви можете ділитися інформацією про свою практику, розміщувати статті та відео, пов’язані зі здоров’ям, спілкуватися з підписниками. Переконайтеся, що контент є цікавим і корисним, і що рекламні акції не є основною частиною ваших репостів у соціальних мережах. Добре працюють цитати та гумор, проведення конкурсів та розіграшів.

9. Обходимо конкурентів за допомогою Google Мій бізнес

Заповніть інформацію про вашу клініку в Google Мій бізнес і переконайтеся, що ваші дані (адреса, назва, номер телефону) вказані правильно. Цей інструмент (свого роду онлайн-вітрина) дуже корисний для реклами стоматологічних клінік, оскільки приваблює клієнтів за територіальною ознакою.

Користувачі часто шукають стоматолога за допомогою Google Maps, і, навіть якщо ваш кабінет невеликий, ви все одно маєте можливість конкурувати з великими клініками, використовуючи своє місце розташування.

10. Створюємо інформативний та розважальний контент

оригінальна реклама стоматології

Для кращої реклами стоматології надавайте своїй аудиторії корисну інформацію, ведіть блог і випускайте статті на теми, що цікавлять людей. Подумайте, чи є ваші повідомлення такими, якими ваші пацієнти хотіли б поділитися?

Якщо так, сміливо публікуйте контент і намагайтеся, щоб він не був спрямований на відверте просування вашої практики, а насамперед демонстрував турботу про людей.

11. Пам’ятаємо про Email-розсилки

Цей метод дійсно працює, і підтримувати зв’язок із пацієнтами дуже рентабельно. Цей інструмент можна використовувати для нагадування клієнтам про майбутню зустріч або з проханням залишити відгук.

Надсилайте короткі інформаційні листи про те, що змінилося у вашій практиці. Для реклами стоматологічних послуг ви можете надавати людям мотиваційні поради щодо збереження здоров’я зубів тощо.

12. Використовуємо відео для просування клініки

Можна створити креативну рекламу стоматології за допомогою відео. Немає жодних сумнівів у тому, що відео більш цікаві, ніж звичайний текст. Але не слід просувати свої послуги явно.

Краще створювати інформаційні та розважальні відеоролики: екскурсії по офісу, методи відновлення зубів, відповіді на питання пацієнтів та ін. Розміщуйте відеоконтент не тільки на сайті, а й у соцмережах та відео-хостингах (Youtube, Vimeo).

13. Розробляємо програму заохочення клієнтів

програма лояльності для стоматології

Стимулюйте постійних пацієнтів до того, щоб вони направляли своїх друзів та родичів до вашої клініки. Це можна зробити за допомогою знижок на майбутні послуги, подарункових карток або спеціальних призів.

14. Пропонуємо онлайн-запис на прийом (24/7)

В даний час все менше людей хочуть розмовляти по телефону – особливо, щоб записатися до стоматолога. Використовуйте онлайн-платформи або сайт для запису пацієнтів на прийом. Завдяки онлайн-запису в будь-який час ви випередите інші стоматологічні кабінети, які ведуть запис людей тільки в робочі години.

15. Стимулюємо пацієнтів залишати відгуки

Як рекламувати стоматологічні послуги, щоби це не виглядало агресивно? Ввічливо попросіть пацієнтів залишити відгук після відвідування вашої клініки. Деякі люди погоджуються не лише написати відгук на сайті чи форумі, а й записують відео. Обов’язково реагуйте на відгуки та коментарі, відповідайте на них та опрацьовуйте (особливо негативні!).

16. Пропонуємо промоакції, знижки та пропозиції

реклама стоматологічного кабінету

Рекламні акції допомагають стоматологам розповісти про свою практику або нові послуги. Це дуже важливо, якщо ви відкрилися нещодавно. Які акції можна використовувати для оригінальної реклами стоматології?

 • Безкоштовні рентгенівські знімки для нових пацієнтів;
 • Подарункова картка на певну суму для членів сім’ї;
 • Знижка 10% при попередній онлайн-оплаті процедури;
 • Купон зі знижкою 50% на відбілювання зубів для перших 100 осіб, які підписалися на вашу сторінку у Facebook/Instagram.

Почніть із кількох пропозицій для нових пацієнтів. Якщо якісь не спрацюють, спробуйте тестувати цінніші або пропозиції з меншим ризиком.

17. Створюємо перехресні альянси

Створення партнерських союзів з іншими лікарями та мед.підприємствами у вашій галузі може бути вдалою ідеєю реклами для стоматології та пошуку нових пацієнтів.

Переконайтеся, що вас рекомендуватимуть справжні професіонали з гарною репутацією.

У свою чергу, спрямовуйте пацієнтів на прийом до фахівців суміжних сфер, з якими склалися партнерські відносини.

18. Слідкуємо за настроєм команди

Які ще аспекти ефективної реклами стоматології важливі? Ви та ваш персонал повинні підтримувати імідж клініки та формувати у пацієнтів позитивне сприйняття.

Перед тим, як починати рекламу стоматології, навчіть співробітників. Вони повинні бути в курсі нових методів лікування та послуг, які з’являються у вашій клініці, відчувати себе впевнено при спілкуванні з пацієнтами, правильно презентувати продукти клініки.

Лікарський колектив має бути чемним, виявляти уважне ставлення до пацієнтів під час кожного візиту. Важливо підтримувати позитивну робочу атмосферу, створити гостинну зону реєстрації та зал очікування для клієнтів. Запропонуйте безкоштовний Wi-Fi для пацієнтів, поки вони чекають на прийом, та іграшки для дітей.

19. Дбаємо про своїх існуючих пацієнтів

ефективна реклама стоматології

Окрім реклами стоматології в інтернеті, не забувайте про ваших постійних клієнтів. З’ясовуйте, яке лікування їх найбільше цікавить, які продукти вони використовували раніше, які проблеми хотіли б вирішити.

Пропонуйте послуги, які їм потрібні, давайте професійні поради. Якщо пацієнти довіряють вашим словам і бачать обіцяні результати, вони прислухатимуться до вас і надалі, рекомендуватимуть вас знайомим та родичам.

20. Пам’ятаємо про зовнішню рекламу

Для залучення місцевих відвідувачів зробіть вивіску та фасад клініки такими, що запам’ятовуються. Не соромтеся демонструвати зображення щасливих та задоволених людей на білбордах та банерах зі своїм логотипом.

На щитах із зовнішньою рекламою стоматології добре розміщувати спецпропозиції: безкоштовне відбілювання зубів для нових пацієнтів, передсвяткові знижки тощо.

Якщо ваш кабінет пропонує недорогий спектр послуг і знаходиться, наприклад, на житловому масиві, можна додати фразу: “Дешевше, тому що не в центрі”.

Рекламуйте свій стомат. кабінет за допомогою оголошень в транспорті, роздавайте рекламні буклети та візитки. Для реклами дитячої стоматології підійдуть зображення тварин, веселих зубів, героїв мультфільмів.

Реклама стоматологічної клініки на радіо та в газетах зазвичай більш спрямована на старших пацієнтів, яким цікаві протезування, ремонт зубних протезів тощо.

21. Застосовуємо офлайн-маркетинг у залі очікування

Як ще можна рекламувати послуги стоматологів своєї клініки? Поки пацієнти чекають на прийом, скористайтеся можливістю та розмістіть кілька професійно розроблених брошур на столиках. Ці брошури розкажуть про різні процедури клініки, які можуть бути невідомі більшості пацієнтів. Зробіть акцент на послугах, в яких ви процвітаєте, та висвітлить їх переваги!

Акуратно запропонуйте клієнтам надати чи оновити свої особисті дані. Це може бути форма наприкінці брошури, яку людина заповнить та віддасть на стійку реєстрації. У вільному доступі мають бути візитні картки, які містять логотип вашої клініки та контактні дані.

Різноманітні стратегії ефективної реклами стоматологічної клініки допоможуть залучити нових клієнтів та зміцнити ваші стосунки з існуючими. Очевидно, що найкращі результати для процвітання вашої практики дасть комбіноване використання кількох методів.

як рекламувати послуги стоматолога

Якщо ви не хочете витрачати час, щоб розбиратися в тонкощах просування та реалізовувати ці ідеї самостійно – команда професіоналів Denta-List до ваших послуг!

Чим ми можемо допомогти?

Гарантуємо вашій клініці успішне просування та постійне збільшення вдячних пацієнтів!

Наші рубрики
Слідуйте за нами
Підпишіться
на розсилку

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Також рекомендуємо прочитати
  Маркетинг для стоматології: фактори успіху
  Маркетинг для стоматології: фактори успіху
  Маркетинг
  287

  Як розробити грамотну та ефективну маркетингову стратегію для стоматологічної клініки. Ключові фактори успішного маркетингу для стоматології.

  Детальніше
  Час прочитання: 19 хв.
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Маркетинг
  670

  Як залучити клієнтів у стоматологію та заощадити рекламний бюджет. Як заповнити стоматологічну клініку пацієнтами та розширити межі власного бізнесу.

  Детальніше
  Час прочитання: 18 хв.
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Маркетинг
  600

  Особистий бренд стоматолога як потужний інструмент просування бізнесу і перехід на більш високий рівень в особистому та професійному житті.

  Детальніше
  Час прочитання: 12 хв.