Як залучити клієнтів у стоматологію: безкоштовні методи

Переглядів: 251
02/02/2021
Час прочитання: 18 хвилин

Питання залучення клієнтів до стоматології актуальне для кожного доктора. Якщо Ви — молодий фахівець, який тільки розпочинає стоматологічну практику, Вам необхідно заявити про себе й поступово напрацьовувати пацієнтів. Якщо Ви — досвідчений лікар із стажем, Вам завжди є куди рости: розширювати межі власного бізнесу, впроваджувати нові види послуг, відкривати нові філії стоматології в інших районах або містах, ін.

залучення клієнтів у стоматологію пацієнтами

Як заповнити стоматологічну клініку пацієнтами? Пропонуємо скористатися методами, які не вимагають додаткових фінансових вкладень.

Зміст
 1. Партнерські програми для залучення пацієнтів у стоматологію
 2. Корпоративні абонементи для залучення клієнтів у стоматологію
 3. Спецпропозиції як метод залучення пацієнтів у стоматологію
 4. Як залучити клієнтів у стоматологічну клініку через інтернет-ресурси
 5. Висновок

Партнерські програми для залучення пацієнтів у стоматологію

Партнером по просуванню стоматології може стати пацієнт, колега чи сусід по бізнесу. Більшість людей схильна довіряти рекомендаціям своїх близьких і знайомих. Активно використовуйте цю властивість, щоб залучити та збільшити кількість клієнтів у стоматологічній клініці. Реферальний маркетинг спонукає клієнта рекомендувати Ваші послуги іншим людям. Реферал — це пацієнт, який прийде до Вас за чиєю-небудь рекомендацією.

 • Партнерство з пацієнтом. Будь-який пацієнт, який залишився задоволений лікуванням і обслуговуванням, радить свого стоматолога родичам і знайомим. Так працює відоме “сарафанне радіо”. Щоб посилити ефект “сарафанного радіо” та залучити більшу кількість клієнтів до стоматології, простимулюйте бажання свого пацієнта наполегливіше рекомендувати Вас іншим. Запускайте в дію реферальну систему. Запропонуйте додаткову мотивацію у вигляді безкоштовної процедури або приємну знижку на наступний прийом. Зацікавте бонусом відразу обох пацієнтів. У такому разі, новий клієнт із подвоєним бажанням запишеться до Вас на прийом та приведе наступного реферала. Ви не витрачаєте свої ресурси на залучення клієнтів у стоматологію, пацієнти роблять це за Вас.
як залучити клієнтів стоматологу
 • Партнерство з колегою. Кожен стоматолог — фахівець вузького профілю. Якщо Ви — ортодонт, то не видаляєте зуби, а якщо стоматолог-хірург, то не вирівнюєте прикус брекет-системами. Партнерство з стоматологами суміжних спеціальностей значно збільшить приплив клієнтів у стоматологічну клініку. Направляйте своїх пацієнтів один до одного. Рекомендація лікаря удвічі зміцнює довіру клієнта. Варіанти домовленості з колегами можуть бути різними залежно від взаємовідносин. Можлива варіація “ти — мені, я — тобі”. Або фіксована плата за кожного пацієнта, або певний відсоток від наданої послуги. Яка стратегія вигідніша, вибирайте самі. Такий додатковий канал залучення клієнтів у стоматологію в будь-якому разі буде виправданий.
 • Партнерство з сусідом по бізнесу. Залучити пацієнтів у стоматологію допоможе співпраця з іншими компаніями. Приміром, поряд з Вашою стоматологічною клінікою розташований косметологічний салон. Домовтеся з керівником салону про проведення спільної акції. Відвідувачам косметології пропонується 10% знижка на чищення зубів ультразвуком, а пацієнтам стоматології — 10% на пілінг обличчя. Щоб не витрачати гроші на друкарські флаєри, відправте промо-код у месенджер клієнту. Запартнеритися можна з салоном краси, фітнес-клубом, аптекою. Головне, створити такі умови, при яких в участі будуть зацікавлені обидві сторони. Взаємовигідна співпраця залучить клієнтів в обидві компанії.
як заповнити клініку пацієнтами

Корпоративні абонементи для залучення клієнтів у стоматологію

Контракт на обслуговування корпоративних клієнтів — кращий спосіб залучення клієнтів у стоматологію. Зацікавте керівників компаній укласти контракт з Вашою стоматологією на корпоративне обслуговування співробітників підприємства. Підготуйте комерційну пропозицію з програмою профілактики та лікування стоматологічних захворювань. Умови співпраці погоджуйте індивідуально з кожною організацією залежно від кількості персоналу.

Приміром, при укладенні контракту з IT-компанією з штатом 100 чоловік розробіть наступну схему. 20% — ваша знижка на всі послуги, 30% оплати візьме на себе організація, 50% сплатить сам співробітник. Вигода очевидна для всіх. Корпоративний абонемент різко збільшить потік клієнтів у стоматологію. Керівництво організації підвищить привабливість соціального пакету та продемонструє турботу про здоров’я своїх працівників. Співробітник буде радий скористатися 50% знижкою й отримати послугу, навіть якщо раніше відкладав візит до лікаря-стоматолога.

Спецпропозиції як метод залучення пацієнтів у стоматологію

Стандартні акції навряд чи зацікавлять клієнтів, їх пропонує кожен стоматологічний кабінет. Для залучення пацієнтів у стоматологію продумайте персоналізовані накопичувальні бонусні схеми. Конкурентну перевагу краще демонструвати УТП — унікальними торговими пропозиціями.

залучення клієнтів у стоматологію метод
 • Подарункові сертифікати. Розробіть подарункові сертифікати різного номіналу. Така практика широко використовується магазинами та салонами краси. Для стоматології — це не менш ефективний спосіб залучення клієнтів. Кінцеві володарі сертифікатів будуть раді скористатися безкоштовною для них послугою. Сертифікат можна подарувати близькій подрузі, яка давно мріє про вибілювання зубів, але все відкладає візит. Або батькам. Пенсіонери часто не хочуть бути залежні матеріально від своїх дорослих дітей, тому неохоче приймають фінансову допомогу. Сертифікат на стоматологічне лікування літні люди сприйматимуть як подарунок, а не як подачку.
 • Кешбек — результативний спосіб залучення нових клієнтів у стоматологію. Запропонуйте відвідувачу кешбек — 5% від суми наданої послуги, яким він зможе скористатися при наступному візиті. Накопиченою сумою можна сплатити до 100% подальшого етапу лікування. Введіть термін дії на кешбек, приміром, впродовж 6-ти місяців можна скористатися поверненням грошових коштів. Але надайте можливість родичам або друзям пацієнта скористатися кешбеком. Таким чином, клієнт не буде розчарований, що його гроші пропали, і стоматологія залучить нових пацієнтів.
 • Промо-пропозиції. Для залучення клієнтів у стоматологію розробіть спецпропозиції для учбових закладів. Запустіть акцію для студентів коледжу або ВНЗу — впродовж місяця -25% на усі стоматологічні послуги. Домовтеся з деканатом про інформування учнів і їхніх батьків. Зниження ціни обов’язково зацікавить студентів. Багато хто піде до стоматолога за компанію з другом або подругою. Акція позитивно вплине на залучення нових клієнтів у стоматологічну клініку, частина з яких стане постійними пацієнтами.

Якщо Ви — дитячий стоматолог, співпрацюйте з дитячими садами. Заручіться підтримкою завідуючої. Вихователі розповідатимуть батькам про спеціальну пропозицію для їхніх діток. Впродовж місяця проводьте безкоштовний огляд. На профілактичні процедури та лікування запропонуйте 25% знижку. Ваше завдання — залучення до стоматологічного кабінету перших п’яти маленьких пацієнтів. Якщо батьки залишаться задоволені обслуговуванням, “сарафанне радіо” забезпечить потік нових пацієнтів. Щаслива матуся обов’язково поділиться з іншими про те, який підхід знайшли до дитини, як здорово полікували, дитина майже не плакала, ще і зубну щітку подарували.

залучення клієнтів до стоматологічної клініки

Залучення клієнтів у стоматологію аналогічними акціями можна чередувати в різних дитячих та підліткових установах з певною періодичністю.

Як залучити клієнтів у стоматологічну клініку через інтернет-ресурси

 • Відмітьте стоматологію на Google картах. Цей безкоштовний сервіс допоможе залучити пацієнтів у стоматологічну клініку. Приміром, користувач шукає стоматолога за місцем проживання і в пошуковий рядок браузера вводить: “Стоматологія проспект Яворницького”. Якщо Ваша клініка розташована на цьому проспекті та відмічена на карті, система відразу покаже її користувачеві. За допомогою геолокації клієнт дізнається не лише адресу, але й прокладе зручний маршрут від свого дому, ознайомиться з послугами, графіком роботи, прочитає відгуки. І, чекайте нового відвідувача.
 • Заведіть сторінки в соціальних мережах. Facebook та Instagram — ідеальні онлайн-платформи для привернення уваги цільової аудиторії. Детально продумайте, яким змістом буде наповнений аккаунт. Адже головна мета інтернет-сторінки — залучити клієнтів у стоматологію, а значить завоювати довіру підписників та пробудити бажання записатися до Вас на прийом. Постарайтеся виділитися серед конкурентів. Щодня публікуйте цікаві та пізнавальні пости на профільні теми. Не соромтеся розповідати про свої переваги. Виступайте в ролі експерта в професійних питаннях. Викладайте фото і короткі відео з життя клініки: огляди інтер’єру стоматологічного кабінету, устаткування, робочих процесів. Обов’язково демонструйте результати лікування. Правильний підхід забезпечить залучення пацієнтів у стоматологію.

Заходьте на сторінки конкурентів. Підписуйтеся на їхніх підписників. Ставте лайки та коментуйте фото.

 • Робота з відгуками. Залучити нових клієнтів до стоматологічного кабінету допоможуть відгуки задоволених пацієнтів. Слушний момент попросити клієнта залишити відгук на сайті або на сторінках у соціальних мережах — коли пацієнт дякує Вам за надані послуги. Позитивні відгуки підкріплюють довіру користувачів, а значить, залучають потік клієнтів у стоматологію. Своєчасно дякуйте за залишений відгук, пишіть коментарі.
як напрацювати пацієнтів
 • Рекламуйтеся у блогерів. У кожній соцмережі є так звані лідери думок. У них велика кількість підписників, до них прислухаються, їм довіряють. Знайдіть блогера, у якого схожа з Вашою цільова аудиторія. Запропонуйте провести безкоштовну процедуру, приміром вибілювання зубів, замість реклами Ваших послуг. Запросіть блогера в стоматологію. Він зробить зйомку клініки, безпосередньо самого процесу проведення процедури, результатів “до й після”. Фото та відео звіт з детальним описом розмістить на сторінці у своєму блозі, а також порекомендує Вас своїм підписникам. Залучення клієнтів у стоматологію гарантовано.
 • Купони. Залучення нових клієнтів у стоматологію забезпечать сайти-купонатори. Ці інтернет-портали акумулюють масу пропозицій на надання послуг за зниженими цінами в різних галузях і користуються величезною популярністю. Розміщуйте свої купони на безкоштовні консультації. Залучатимуть пацієнтів спеціальні ціни на профілактичні або доглядові процедури. Купони на лікування карієсу, видалення або реставрацію зубів за спеціальною ціною значно збільшать кількість відвідувачів у стоматологічному кабінеті. Купоном можна скористатися для отримання однієї або декількох стоматологічних послуг. Цей метод особливо актуальний, якщо Ви тільки напрацьовуєте пацієнтів.
 • Вступайте до різних груп та реєструйтеся на онлайн-форумах по стоматології. Учасники таких інтернет-зборів активно обговорюють свої візити до стоматологів, наданий сервіс, послуги, лікарів. Висловлюйте свою думку, допомагайте безкоштовними рекомендаціями, роз’яснюйте необхідність тієї або іншої процедури. Залишайте посилання на свій сайт і сторінки в соцмережах для залучення клієнтів у стоматологію.

Оптимізований сайт і контекстна реклама в Гугл — відмінні інструменти для залучення потоку клієнтів в стоматологічну клініку. З їхньою допомогою можна швидко заявити про себе в Інтернеті та істотно просунути стоматологічний бізнес. Але ці методи вимагають фінансових вкладень. Ми пропонуємо використовувати їх спільно з безкоштовними методами.

Висновок

Як залучити пацієнтів у стоматологію і, при цьому, заощадити рекламний бюджет, вирішувати Вам. Для отримання вагомого результату скористайтеся відразу декількома рекомендаціями. Виробіть власну стратегію розвитку бізнесу. І пам’ятайте, лікаря люблять не лише за професійні навички. Пацієнти хочуть уваги та турботи. Допоможіть пацієнту вибрати собі стоматолога один раз і на все життя.

Наші рубрики
Слідуйте за нами
Підпишіться
на розсилку

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Також рекомендуємо прочитати
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Маркетинг
  300

  Особистий бренд стоматолога як потужний інструмент просування бізнесу і перехід на більш високий рівень в особистому та професійному житті.

  Детальніше
  Час прочитання: 12 хв.
  Як збільшити прибуток стоматології своїми силами?
  Як збільшити прибуток стоматології своїми силами?
  Маркетинг
  426

  Як поліпшити роботу стоматологічної клініки, підвищити її привабливість в очах пацієнтів і отримати заслужений дохід та рентабельний бізнес.

  Детальніше
  Час прочитання: 16 хв.
  Просування стоматології: 8 слушних порад
  Просування стоматології: 8 слушних порад
  Маркетинг
  756

  8 практичних рекомендацій як просунути стоматологію з максимальною віддачею. Конкретні методи просування послуг з покроковим керівництвом.

  Детальніше
  Час прочитання: 15 хв.