Контекстна пошукова реклама Google Ads для стоматології

Переглядів: 578
21/01/2021
Час прочитання: 15 хвилин

Контекстна реклама Google Ads — популярний інструмент інтернет-маркетингу. Цей вид онлайн-реклами в форматі текстових, медійних або товарних оголошень демонструється користувачам відповідно до змісту їх пошукових запитів і контексту інтернет-сторінок, які вони відвідують.

Зміст
 1. Що таке контекстна реклама Google Ads?
 2. Навіщо потрібна реклама в Гугл для стоматології?
 3. Які переваги контекстної пошукової реклами для стоматології?
 4. Як не витратити гроші даремно?
 5. Як вибрати тямущого фахівця з контекстної реклами Google для стоматології?
 6. Висновок

Що таке контекстна реклама Google Ads?

Існує декілька видів контекстної реклами. У цій статті ми сфокусуємо увагу на одному — пошуковій рекламі.

Відмінна особливість пошукової реклами полягає в тому, що вибір показу рекламного оголошення визначається пошуковим запитом користувача. Текстове повідомлення показується тільки тим, хто цікавиться конкретним товаром або послугою. Розглянемо на прикладі стоматологічної послуги.

контекстна реклама для стоматології

Користувач вводить у пошукове вікно браузера запит: “Видалити зуб мудрості Київ Позняки“. Система видає перелік пропозицій. Контекстна пошукова реклама займає до 4-х позицій зверху та 3 позиції знизу сторінки. У центрі представлені результати органічного пошуку. Користувач вибирає пропозицію, що зацікавила, клікає по посиланню в оголошенні та переходить на сайт стоматологічної клініки, яка пропонує надати послугу, — видалити зуб, у потрібній локації — розташована в Києві в районі метро Позняки.

Навіщо потрібна реклама в Гугл для стоматології?

Найшвидший спосіб заявити про себе в Інтернеті та залучити нових цільових відвідувачів — це запустити контекстну рекламу в Гугл.

Реклама Google Ads максимально ефективна для стоматологів, якщо Ви:

 • молодий лікар, маєте намір зайнятися самостійною стоматологічною практикою, але поки не напрацювали клієнтів;
 • плануєте відкрити особистий кабінет або відкриваєте нову філію стоматології в іншому районі або місті;
 • вирішили створити та просунути особистий бренд стоматолога;
 • створили сайт, але не збираєтеся чекати, поки інструменти SEO-оптимізації просунуть його в топ видачу;
 • не скаржитеся на нестачу пацієнтів, але хотілося б збільшити маржинальність бізнесу та вийти на більш платоспроможний сегмент;
 • відкрили новий напрямок стоматології (найняли нового фахівця, придбали нове устаткування, ін.) і прагнете, щоб якомога більше клієнтів дізналися про Вашу “новинку” та записалися на прийом…
стоматологічна клініка реклама

Список ситуацій, в яких контекстна реклама для стоматологів буде продуктивною, можна довго продовжувати. Головне, що Гугл реклама однаково ефективно працює і для маленького стоматологічного кабінету, і для великої стоматологічної клініки.

Які переваги контекстної пошукової реклами для стоматології?

 • Тільки цільова аудиторія. Пошукова реклама приводить “теплих” клієнтів. Потенційні пацієнти вже шукають собі стоматологів, вводять у пошук Гугл свій запит, приміром: вініри Одеса. Пошукова система вибірково видає релевантні запиту користувача повідомлення. Контекстна Google реклама буде показана саме цим користувачам і допоможе їм потрапити на Вашу сторінку. Вигода очевидна для обох сторін. Рекламодавець заявив про себе, і клієнт оперативно знайшов необхідну послугу.
контекстна реклама google для стоматології
 • Швидкий результат віддачі. Завдяки правильному налаштуванню контекстної реклами стоматології Ви швидко отримаєте пацієнтів. Вже в перший день запуску рекламної кампанії відвідувачі зайдуть на Ваш сайт і запишуться на прийом. Не треба чекати 3-4 місяці доки SEO-оптимізація виведе сайт в топ видачі результатів пошуку або розкрутяться соціальні мережі.
 • Таргетинг по геолокації. Інтернет-рекламу для стоматології можна налаштувати на певний район або радіус навколо клініки. Немає сенсу показувати рекламу людям на іншому кінці міста, де є інші стоматології. Виключення складають тільки унікальні послуги, заради яких пацієнти готові приїжджати з інших районів або міст.
 • Можливість гнучкого налаштування. Стоматологія — висококонкурентна ніша, і тому рекламуватися в ній дорого. Чим вужче таргетинг, тим менше витрати рекламного бюджету й успішніше результат. Різні варіанти таргетинга дозволяють враховувати не лише геолокацію, але й стать, вік, інтереси пацієнта, особливості послуги.
налаштування реклами для стоматології

У ключові слова можна додати назви стоматологій найближчих конкурентів. У такому разі Ваша реклама буде показуватися користувачам, які шукають сайти конкурентів.

Наприклад, знайомі рекомендували клієнту “Стоматологію Іванова”, яка знаходиться навпроти Вашого стоматологічного кабінету. Він вводить у пошуковий рядок запит “Стоматологія Іванова”, а система видає йому і сайт Іванова, і Ваше рекламне повідомлення. Таким чином, у клієнта відразу є вибір. Можливо, він не знайде необхідну послугу в рекомендованій клініці, або контент сайту не викличе довіри, ін. Будь-яка причина підштовхне користувача звернути увагу на Вашу рекламу, перейти на сайт і, цілком імовірно, стати Вашим пацієнтом.

 • Прозорість витрат. Ви завжди знаєте, за що платите. Самостійно визначаєте денний і місячний рекламний бюджет, контролюєте ставку за клік, витрату по кожному ключовому слову. Ви не оплачуєте показ контекстної пошукової реклами, платите тільки за перехід на сайт.
 • Аналіз ефективності рекламної кампанії. Доступні звіти, які дозволяють контролювати витрати на кожній стадії. Чітко відстежувати кількість показів оголошень, число переходів на сайт, вартість однієї заявки і інше. Можна оцінити чи варто вкладатися в цей напрямок далі.
 • LTV (long-time value) — “довічна вартість клієнта”. Контекстна реклама в Гугл привела Вам пацієнта. Ви заплатили за нього 1 раз (за клік). Йому сподобалися методи лікування, він став лояльним до Вас. Ходить на прийом роками та радить Вас своїм родичам і друзям.

До недоліків контекстної реклами для стоматологів варто віднести короткостроковість її дії. Як тільки закінчується рекламний бюджет, оголошення не демонструються користувачам.

Як не витратити гроші даремно?

Ключовим фактором ефективності контекстної реклами Google Ads для стоматології є правильність і якість налаштування. Краще довірити налаштування та ведення рекламної кампанії фахівцеві.

інтернет-реклама стоматології

Починати роботу слід з проведення аналізу та розробки стратегії. Важливо конкретизувати кому буде показуватися реклама. Ретельно підібрати ключові слова та пропрацювати тексти оголошень. Розуміти етапи та нюанси реалізації стратегії. Треба знати принципи роботи рекламного кабінету. Розбиратися в тонкощах налаштування, адже навіть незначна неточність може витратити гроші на нецільовий трафік, а значить гроші на вітер.

Навіть якщо контекстну рекламу для стоматології в Гугл налаштував фахівець, а дантист потім вирішив вести її сам, то це погана ідея. Необхідно регулярно відстежувати результати й оптимізувати кампанію на основі статистики. Адже реклама нестабільна та вимагає уваги. А ситуації з підводними каменями можуть бути різними:

 • на ринку з’явилися нові конкуренти;
 • конкурент запустив акцію і до нього почали переходити пацієнти;
 • попередніх ставок вже недостатньо для показу реклами на вигідних позиціях і оголошення показуються внизу;
 • сміття в пошукових запитах ніхто не чистить, а значить якість падає і гроші витрачені даремно, ін.

Як вибрати тямущого фахівця з реклами Google для стоматології?

При виборі кандидата обов’язково звертайте увагу на деталі. Хороший фахівець з контекстної реклами для стоматології повинен:

 • вникнути у Ваш бізнес та дізнатися все про його специфіку;
 • з’ясувати які послуги для Вас пріоритетні та вигідні у фінансовому плані;
 • дізнатися про прийнятну ціну залучення одного клієнта;
 • провести дослідження ринку та вивчити пропозиції конкурентів, щоб вигідно виділити Вас на їхньому фоні;
 • налаштувати аналітику, щоб виключити точки “зливу” бюджету;
 • надавати звіти та свої висновки. При чому звіти повинні включати важливі для Вас метрики, такі як — кількість переходів на сайт, кількість звернень в клініку, вартість одного звернення, загальну витрату на рекламу.

Клікабельність оголошення CTR, середня ціна за клік або середня позиція оголошення не повинні Вас цікавити. Таку інформацію надають невмілі фахівці, які вводять клієнта в оману та не здатні показати реальний результат для бізнесу.

Варто ознайомитися з прикладами робіт. Непогано, якщо Ви поспілкуєтеся з попередніми клієнтами, щоб дізнатися наскільки вони задоволені фахівцем.

Команда Denta-List більше 5 років займається контекстною рекламою. Ми знаємо специфіку стоматологічного бізнесу, тому готові відповідати за результат. Надамо різні кейси контекстної реклами для стоматології.

Для збільшення охоплення цільової аудиторії можна паралельно запустити рекламну кампанію в Facebook і Instagram.

реклама стоматології в соцмережах

Висновок

Контекстна реклама Google Ads для стоматології — найшвидший та ефективний спосіб просування в Гугл. Грамотний підхід до вибору фахівця з контекстної реклами для стоматології та розробки збалансованої стратегії переконають цільових користувачів відгукнутися на Ваше оголошення. Використовуйте широту охоплення аудиторії та тонкості налаштування на потрібний сегмент для досягнення своїх бізнес-цілей.

Наші рубрики
Слідуйте за нами
Підпишіться
на розсилку

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних