Просування стоматології: 8 слушних порад

Переглядів: 756
01/12/2020
Час прочитання: 15 хвилин

Ви — першокласний стоматолог. Плануєте відкрити приватний кабінет або вже господар власної стоматологічної клініки. Ваша головна мета — успішний прибутковий бізнес. У такому разі, актуальне питання — як просунути стоматологію з максимальною віддачею. Пропонуємо конкретні робочі методи і практичні рекомендації, спрямовані на просування стоматологічних послуг і забезпечення потоку клієнтів у Вашу клініку.

З чого почати просування стоматології в Інтернеті?

як просувати стоматологію

Запустіть особистий сайт стоматолога або клініки із зручною мобільною версією. Сайт – це знайомство потенційного клієнта з Вами. Зацікавте його корисною інформацією, покажіть свої сильні сторони, конкретизуйте, чим можете бути корисним. Створена репутація повинна викликати довіру, тільки так вийде просунути стоматологічний бізнес на новий рівень.

Переконайтеся, що сайт зручний і коректно відображається на будь-якому пристрої, швидко завантажується навіть з мобільного інтернету. Розмістіть каталог пропонованих послуг з цінами, інформацію про спеціалізацію та кваліфікацію, привабливі фото клініки та персоналу, контакти, години роботи та карту проїзду. Такі опції піднімуть рейтинг і прискорять просування стоматології.

Ви можете звернутися до нашої команди за розробкою сайту з нуля по індивідуальному дизайну або вибрати готовий стоматологічний сайт, де враховані усі вищеописані рекомендації.

Як SEO-просування стоматології допомагає бізнесу?

Проведіть SEO-оптимізацію веб-сайту та підніміть його позиції в пошуку Google та інших пошукових системах по запитах, що цікавлять. Це збільшить органічний трафік і надалі приведе до збільшення доходу.

Щоб просування стоматологічної клініки було результативним, проводиться певний комплекс робіт з аналітики, зовнішньої та внутрішньої оптимізації сайту. Це технічні роботи, підготовка контенту, створення зручної структури, коректність відображення на різних пристроях, нарощування посилальної маси, ін.

Просування сайту стоматології безпосередньо залежить від оригінального та змістовного контенту. Пізнавальні статті та публікації, написані власними словами, а не скопійовані з Інтернету, істотно допоможуть просунути стоматологію, підвищать конверсію сайту і зроблять його “живим”.

просування стоматології

Реклама Google Ads — стрімке просування стоматології

Запустіть контекстну рекламу Google Ads, розкажіть про свій стоматологічний кабінет і знайдіть пацієнтів, які знаходяться в активному пошуку кваліфікованого лікаря.

Доступні різні види оголошень (текстові, графічні, відео) для ефективного просування стоматологічних послуг в Інтернеті. Чітке визначення свого клієнта та якісно підібрані ключові слова дозволять залучити потенційних клієнтів і конвертувати їх в постійних пацієнтів.

Читайте окрему статтю про контекстну рекламу для стоматології та як не витратити марно гроші.

Для досягнення найкращих результатів рекомендуємо запускати рекламну кампанію після того, як виконані базові заходи по оптимізації і проведено локальне просування сайту стоматології.

Як просувати послуги стоматолога в соцмережах?

просування стоматології в соцмережах
 • Використовуйте SMM-просування для залучення клієнтів. Створюючи свою сторінку на платформах Facebook або Instagram, Ви відразу отримуєте доступ до широкої аудиторії з можливістю інтерактивної взаємодії. Але, щоб залучити та утримати увагу, а також розраховувати на швидке просування стоматологічного бізнесу, контент має бути унікальним і цікавим.
 • Сформуйте статус експерта в області стоматології, публікуйте корисні поради, актуальні огляди та дослідження, відповіді на питання підписників. Зацікавте акціями і спецпропозиціями. Розбавляйте інформацію доречним гумором. У stories викладайте фото і міні-відео “внутрішнього світу” Вашої стоматології. Показуйте класну клініку та класних лікарів, формуючи довіру та підвищуючи лояльність. З таким підходом Ви зможете гарантовано просунути стоматологію.
 • Заведіть лікарський блог на YouTube каналі. Транслюйте цікаві тематичні відеоролики, демонструйте свою компетентність та просувайте стоматологічні послуги. Отримайте прямий канал спілкування зі своїми пацієнтами, а також розширення охоплення цільової групи користувачів. Відстежуйте та реагуйте на коментарі під Вашими відео.
 • Запускайте таргетовану рекламу в Facebook та Instagram, на YouTube каналі. Ці онлайн-платформи ідеально підходять, щоб просувати стоматологічну практику. Рекламні оголошення демонструватимуться тільки зацікавленій в стоматологічних послугах аудиторії, спонукаючи перейти по посиланню на сайт, залишити заявку на консультацію, ін.

Чому важливо просувати клініку на сторонніх ресурсах?

 • Відмітьте адресу Вашої стоматології на Google картах. Інформація, яка відображається в картці Google Maps, безпосередньо впливає на пошук і просування стоматологічного сайту в цілому. Потенційні клієнти часто шукають стоматологію недалеко від оселі або роботи. Вони зможуть прокласти маршрут у клініку, прочитати відгуки, поставити питання. Пошукові запити з вказівкою місцерозташування (району) значно підвищують конверсію в дзвінок або онлайн-заявку. Просування стоматології за допомогою геолокації допоможе клієнтам швидше Вас знайти.
 • Розмістіть інформацію на сайтах-каталогах клінік. Агрегатор збирає велику кількість користувачів і відмінно працює як додатковий канал отримання нових клієнтів, підвищення впізнаваності. Просування послуг дантиста через подібні ресурси значно скорочує час пошуку. Потенційний пацієнт може сортувати пошук за різними параметрами: послуга, локація, рейтинг, ціна, ін.
 • Реєструйтеся на популярних форумах і онлайн-майданчиках із стоматологічною тематикою. Такі ресурси відмінно залучають аудиторію та забезпечують стабільне просування бізнесу. Користувачі діляться враженнями про отримані послуги, дають поради, рекомендують клініки і лікарів, ін. Розміщуйте інформацію про свою стоматологію та надавані послуги, беріть участь у дискусіях.

E-mail маркетинг для просування стоматологічного кабінету

просування стоматологічних послуг

Стимулюйте постійних пацієнтів та залучайте нових за допомогою розсилок на e-mail і в месенджерах. У персоналізованих розсилках повідомляйте про акції та спецпропозиції. Нагадуйте про контрольні прийоми та планові огляди, необхідність професійної гігієни. Інформуйте про нову послугу, переваги нового устаткування, ін. Підтримуйте контакт з пацієнтом після надання послуги. Грамотною розсилкою Ви підігріваєте інтерес цільової аудиторії, формуєте позитивний образ компанії, стимулюєте просування стоматологічної клініки.

Як робота з пацієнтами впливає на загальне просування стоматології?

Встановлюйте довгострокові відносини зі своїми пацієнтами за допомогою програм лояльності. Багато людей вибирають клініку або лікаря за рекомендацією знайомих. Простимулюйте своїх пацієнтів приводити Вам нових клієнтів. Запропонуйте обом приємні бонуси у вигляді додаткових процедур або знижок на послуги.

Працюйте зі зворотним зв’язком. Робота з відгуками — дієвий спосіб просунути стоматологічну діяльність. Просіть пацієнтів залишати відгуки та рекомендації на сайті, форумах, у соцмережах. Навіть якщо хтось залишив негативний відгук, не видаляйте його, дайте відповідь, роз’ясніть ситуацію. Оперативно відповідайте на питання пацієнтів, покажіть їм свою зацікавленість.

Роль персоналу клініки в просуванні стоматологічних послуг

Приділяйте увагу внутрішньому маркетингу. Робота з персоналом усередині колективу плідно вплине на просування бізнесу. У клініках, де адміністратори спеціально не навчені правильно розмовляти по телефону, на стадії запису на прийом втрачається близько половини пацієнтів. Мало бути ввічливим, треба бути компетентним. Перевірте, чи може адміністратор пояснити які послуги надає клініка.

просування стоматологічної клініки

Лікар теж повинен уміти правильно спілкуватися з пацієнтами. Професійну неупередженість лікаря деякі клієнти можуть розцінити як байдужість. Приділяйте пацієнтам увагу, дохідливо відповідайте на всі питання. Інакше, ніякі методи не допоможуть просунути стоматологічні послуги й утримати постійних клієнтів.

Висновок

Проаналізуйте внутрішні та зовнішні фактори Вашого положення на ринку. Визначте, які онлайн і офлайн інструменти маркетингу забезпечать можливість просунути стоматологію до поставленої мети. Розуміння особливостей ніші стоматологічних послуг і об’єднання декількох маркетингових каналів дозволять Вам сформувати власну ефективну стратегію та прискорити просування бізнесу. Комплексне маркетингове рішення та цілеспрямовані дії обов’язково приведуть до успіху.

Наші рубрики
Слідуйте за нами
Підпишіться
на розсилку

  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних
  Також рекомендуємо прочитати
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Залучення клієнтів до стоматології: безкоштовні методи
  Маркетинг
  250

  Як залучити клієнтів у стоматологію та заощадити рекламний бюджет. Як заповнити стоматологічну клініку пацієнтами та розширити межі власного бізнесу.

  Детальніше
  Час прочитання: 18 хв.
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Навіщо потрібен особистий бренд стоматолога?
  Маркетинг
  299

  Особистий бренд стоматолога як потужний інструмент просування бізнесу і перехід на більш високий рівень в особистому та професійному житті.

  Детальніше
  Час прочитання: 12 хв.
  Як збільшити прибуток стоматології своїми силами?
  Як збільшити прибуток стоматології своїми силами?
  Маркетинг
  426

  Як поліпшити роботу стоматологічної клініки, підвищити її привабливість в очах пацієнтів і отримати заслужений дохід та рентабельний бізнес.

  Детальніше
  Час прочитання: 16 хв.